۱۳۹۹/۱۰/۲۰

پریز برق تایمردار

 

پریز برق تایمر دار یا تایمر برق چیست؟

 

شاید در بسیاری از اوقات برای شما پیش آمده باشد که به دلیل فراموشی یا عدم حضورفیزیکی خودتان در مکان ، امکان قطع و وصل برق یک دستگاه برقی در ساعاتی خاص به صورت خودکار و اتوماتیک در منزل یا محل کار فراهم نبوده است. همچنین شاید قصد داشته باشید جهت صرفه جویی بهتر و بهینه تر در مصرف برق از طریق تنظیم دستگاه پریز برق تایمر دار به صورت اتوماتیک درهر زمان و یا در یا هر مکان با استفاده و به کارگیری تایمر برق هزینه های قبض برق خود را کاهش دهید. پریز برق تایمر داریکی از لوازم الکتریکی پرکاربرد و مقرون به صرفه ای است که شما با استفاده از این وسیله در هر مکان ، زمان قطع و وصل جریان به طور دلخواه تنظیم کرده و انواع وسایل برقی را بصورت خودکار و طبق برنامه ریزی زمان بندی شده از قبل روشن یا خاموش کنید. پس در این مقاله ابتدا به طور کامل به معرفی پریز برق تایمر دار و مزایای استفاده از آنها پرداخته و درادامه اگر با پریز برق های تایمر دار آشنا هستید و به احتمال زیاد قبل از خرید پریز برق تایمر دار این سوال برای شما به وجود آمده که : انواع پریز برق تایمردار چند نمونه است و چه تفاوت هایی با هم دارند ؟ یا اصلا به طور کلی پریز برق تایمر دار یا تایمر برق چیست ؟ در این مقاله به معرفی انواع تایمر برق و نحوه کارکرد و تنظیم هر کدام پرداخته شده است.

 

پریز برق تایمردار چیست؟

پریز برق تایمر دار از جمله لوازم الکتریکی پر کار بردی است که با توجه به موارد ذکر شده به کمک شما خواهد کرد که با خیالی راحت پریز برق تایمر دار را به هر وسیله برقی ۲۲۰ ولتی با تعیین زمان قطع و وصل کنید. در واقع شما می توانید با قرار دادن این دستگاه بر سر راه دوشاخه ی برق ، انواع وسایل برقی را به صورت خودکار و طبق برنامه ریزی زمانی انجام شده در ساعات معین و مشخص خاموش یا روشن کنید. استفاده از این پریز تایمر دار باعث شده تا این وسیله الکتریکی پر کاربرد و لازم در هر مکان مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرد. به همین دلیل در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما مصرف کنندگان با این لوازم الکتریکی و انواع آن با توجه به نیاز شما و نحوه تنظیمات تایمر برق به نکاتی مهم و قابل توجه اشاره شده است چون استفاده از این وسیله الکتریکی نیازمند آشنایی از قبل با این وسیله بوده و شما می توانید با اطلاعات بهتر قبل از خرید بر اساس نیاز خود اقدام به خرید کنید.

 

انواع پریز تایمر دار برق:

 

به طور کلی پریز برق های تایمر دار انواع مختلفی دارند ولی پراستفاده ترین آنها با توجه به نیازهای مصرف کننده از دو نوع دیجیتال و آنالوگ استفاده می شود.هرچند نمونه های دیگری مانند تایمر برق wifi که به تازگی و به صورت هوشمند مورد استفاده قرار داده می شود و در ادامه همین مقاله هم به معرفی این نمونه از تایمر برق پرداختیم ولی همچنان پریز برق تایمردار آنالوگ یا دیجیتال از درخواست های بیشتری برخوردار می باشد. از هر دو نمونه پریز تایمر دار برقی یعنی دیجیتال و آنالوگ در بازار موجود می باشد که با خرید تایمر دار برقی دیجیتال یا آنالوگ این دستگاه را می توانید و هر دو نمونه را فقط با قرار دادن بر سر راه دوشاخه ی برق انواع وسایل برقی را به صورت خودکار و طبق برنامه ریزی زمانی که انجام شده در ساعات معین و مشخص روشن یا خاموش می کند.

 

پریز تایمر دار برق آنالوگ:

تایمر برق آنالوگ همان‌ طور که در بالا اشاره شد می تواند وسایل برقی خانگی و صنعتی را در محل کار یا در هر مکان دیگری در ساعت خاصی روشن و خاموش کند.تفاوتی که با نوع دیجیتال این محصول دارد در این است که تایمر آنالوگ 24 ساعته می باشد. این تایمر برق با قیمت ارزان‌تری نسبت به مدل تایمر دیجیتال قابل تهیه می باشد چون دقت تنظیم زمان بندی این تایمر به صورت 15 دقیقه می باشد. این دستگاه مانند یک واسط میان پریز برق اصلی و دوشاخه‌ی برق کار می‌کند. تایمر برق آنالوگ باعث می شود هر زمان پریز تایمر دار روشن باشد جریان برق به دستگاه راه پیدا کرده و دستگاه برقی روشن کند چون هرگاه که تایمر برق خاموش باشد دستگاه نیز خاموش خواهد بود.

 

پریز تایمر دار برق دیجیتال:

تایمر برق دیجیتال هم همان‌ طور که توضیح داده شد علاوه بر اینکه می‌تواند وسایل برقی خانگی و صنعتی را در محل کار یا در هر مکان دیگری در ساعت خاصی روشن و خاموش کند. تفاوتی که این تایمربا نوع آنالوگ ازاین محصول دارد در این است که در تایمر پریز دار دیجیتال معمولا دقت تنظیم زمان بندی دقیق تری دارد. دقت تنظیم زمان بندی مدل دیجیتال بر خلاف مدل آنالوگ که به صورت ۱۵ دقیقه ای بو در این مدل به صورت 1 دقیقه ای قابل تنظیم می باشد.برنامه ریزی زمانی این تایمر برق به صورت هفتگی است. قیمت این تایمر برق به دلیل قابلیت تنظیم زمان بندی دقیق تر نسبت به مدل تایمر آنالوگ واینکه این برنامه هر روز تکرار می شود قیمت بیشتری دارد.

 

پریز تایمر دار wifi یا تایمر برق هوشمند:

نوع دیگری از پریز برق تایمردار هوشمند به تازگی وارد بازار شده است. این تایمر برق هوشمند از طریق تلفن همراه در هر زمان قابل استفاده می باشد. شما می توانید با گوشی موبایل و یا تبلت خود از راه دور هر زمانی که خواستید روشن یا خاموش بودن وسیله برقی خود را تنظیم کنید.از جمله امکانات این پریزهای هوشمند وای فای این است که دیگر محدودیت های معمول انواع پریز تایمر دار را ندارن چون می توان از طریق نرم افزار و با استفاده از اپلیکشین خانه هوشمند کنترل ، روشن و یا خاموش کرد.

 

تفاوت های تایمر برق دیجیتال و آنالوگ و کابرد هر کدام:

 

تفاوت عمده پریز تایمر دار دیجیتال برق با پریز تایمر دار آنالوگ برق علاوه بر مدت زمان قابل تنظیم در این می باشد از لحاظ زمان بندی دارای حداقل دقت تنظیم ، پشتیبانی از باتری بکاپ و قیمت تایمر است. همچنین باید در نظر داشت که استفاده از تایمرهای دیجیتال ممکن است قابلیت تنظیم 16 برنامه یا 40 برنامه را داشته باشند.به این صورت که می توان در طول یک روز ، ۲۰ بار خاموشی و روشنی یا 8 بار خاموشی و روشنی را برای هر وسیله برقی تنظیم و برنامه کرد. همگی این موارد در توضیحات و بررسی های فنی کالاها در وبسایت درج شده است تا شما بتواند با شناخت کامل از محصول اقدام به خرید تایمر برق نمایید. به طور خلاصه با توجه به این که با این دستگاه را هر شخص می‌تواند به هر وسیله‌ی برقی 220 ولت شهری در ساعات از قبل تنظیم شده جهت روشن یا خاموش کردن وصل کند تنها به چند مکان پر استفاده ، خرید بهترین پریز برق تایمر دار با توجه نوع کاربرد هر کدام و همچنین قیمت های هر کدام اشاره خواهیم کرد.

پریز تایمر دار wifi یا تایمر برق هوشمند :

 

نوع دیگری از پریز برق تایمردار هوشمند به تازگی وارد بازار شده است. این تایمر برق هوشمند از طریق تلفن همراه در هر زمان قابل استفاده می باشد. شما می توانید با گوشی موبایل و یا تبلت خود از راه دور هر زمانی که خواستید روشن یا خاموش بودن وسیله برقی خود را تنظیم کنید.از جمله امکانات این پریزهای هوشمند وای فای این است که دیگر محدودیت های معمول انواع پریز تایمر دار را ندارن چون می توان از طریق نرم افزار و با استفاده از اپلیکشین خانه هوشمند کنترل ، روشن و یا خاموش کرد.

انواع پریز برق تایمردار از نظر کاربرد:

 

پریز برق های تایمر دار قابلیت استفاده در هر مکانی را دارند.همان طور که در بالا گفته شد کافیست تایمر برق را به هر وسیله برقی با ولتاژ ۲۲۰ ولت وصل کنید تا بدون نگرانی از فراموش کردن زمان روشن یا خاموش کردن وسیله برقی خود یا به طور کلی جهت صرفه جویی بهتر در مصرف برق از این وسیله الکتریکی استفاده کنید. شما می توانید بر حسب نیاز با توجه به دو نوع آنالوگی بودن یا دیجیتالی بودن تایمر برق به چندین مکان پر استفاده از این محصول اقدام به خرید نمایید.

پریز برق تایمر دار خانگی :

تایمر برق جهت استفاده در منزل کاربرد های زیادی دارد به طور مثال شما می خواهید در فصل تابستان کولر آبی را در هنگام شب روشن کرده و شاید نیاز به این داشته باشید که کولر در نیمه شب به دلیل سردتر شدن هوا و صرفه‌جویی در مصرف برق خاموش شود ، طبیعی است که قرار نیست جهت انجام چنین کاری ساعتی را بالای سر خود تنظیم کنید و سر همان ساعت بیدار شده و از جای خود بلند شوید و کلید کولر را بزنید! کافی است که اقدام به خرید پریز تایمر دار آنالوگ کنید و با این تایمر برق آنالوگ را به پریز برق شهری وصل کنید و دوشاخه‌ی برق ورودی کولر را به پریز برق تایمر دار وارد کنید که کولر را در همان ساعت مشخص شده به صورت خودکار خاموش خواهد شد

پریز برق تایمر دار صنعتی:

در مکان های صنعتی هم همانند خانگی کاربرد های زیادی دارند برای نمونه در نظر داشته باشید که قرار است در یک کارخانه یا اداره یا یک باشگاه ورزشی، مغازه، گلخانه و… از یک دستگاه مانند تهویه هوا یا هواکش یا به طور مثال تابلو برق یا چراغ روشنایی و..... راس ساعت 8 صبح روشن شود و در راس ساعت 14 دقیق نیز خاموش شود به همین منوال قطعا استفاده از یک تایمر برق بسیار کم هزینه‌تر و دقیق‌تر از استفاده از نیروی انسانی است.

خرید بهترین پریز برق تایمر دار :

جهت خرید بهترین پریز برق تایمر دار در ابتدا نیاز است که پیش از هر چیز کاربرد و مکان استفاده از آن مشخص شود به این معنا که اگر قرار است یک برنامه زمان بندی شده به صورت هر روز تکرار شود بهتر است پریز تایمر دار ارزان یعنی از نوع آنالوگ آن را تهیه کنید و اگر قرار است دستگاه را برای مدت زمان یک هفته تنظیم و برنامه ریزی کنید و برنامه های هر روز متفاوت از روز قبل است بهتر است که اقدام به خرید پریز تایمر دار از نوع دیجیتال شود. یکی دیگر از مهمترین فاکتور ها در انتخاب پریز برق تایمر دار آنالوگ یا دیجیتال دقت تنظیم می باشد. به این ترتیب که اگر فاصله های زمانی روشن و خاموش ( قطع و وصل برق ) به صورت 15 دقیقه ای است از مدل آنالوگ استفاده شود بهتر است اما اگر به صورت 1 دقیقه ای می باشد از مدل دیجیتال باید بهره ببرید. همچنین تعداد برنامه ها هم نیز از اهمیت زیادی در انتخاب نوع پریز تایمر دار برخوردار است . به این معنا که انتخاب نوع تایمر پریز برق به تعداد تنظیم برنامه های روشنی و خاموشی که استفاده می شود هم بستگی دارد و نکته دیگر این است که انواع تایمر برق دیجیتال دارای باتری بکاپ بوده و در صورت قطع برق تنظیمات و ساعت تایمر عقب نمی افتد اما در انواع پریز تایمر دار آنالوگ با قطع برق ساعت دستگاه عقب خواهد افتاد.

قیمت پریز برق تایمر دار :

 

قیمت انواع تایمر برق پریز دار با توجه به شرایط و امکانات و همچنین کیفیت محصولات ، می تواند متفاوت باشد. برای مثال پریز برق های تایمر دار دیجیتال طبیعتا با توجه به امکانات دقت تنظیم بالاتر قیمت بیشتری دارند. تایمر برق آنالوگ به دلیل محدودیت در زمان قیمت ارزان تری را دارند اما قیمت بالاتر تایمر دیجیتال دلیلی برتری بیشتری نسبت به مدل آنالوگ نمی باشد چون به طور کلی جهت انتخاب پریز برق تایمر دار آنالوگ یا دیجیتال باید بر اساس نیاز و نوع کاربرد برای هر محصول الکتریکی انتخاب شود.در این رابطه شما می توانید با جهت مکان های مورد نیاز و استفاده با کارشناسان فنی فروشگاه اینترنتی لیزارکو در تماس باشید و از تجربه چندین ساله در این حوزه به صورت رایگان استفاده کنید.

در نهایت اگر پرسشی هم در این بخش داشتید می توانید در قسمت نظرها مطرح کنید تا کارشناسان فنی فروشگاه اینترنتی لیزارکوبه شما پاسخ دهند
محصولات مرتبط

فروشگاه اینترنتی لیزارکو