۱۳۹۹/۱۰/۲۰

پریز برق هوشمند

 

پریز برق هوشمند و تاثیر آن در کاهش مصرف برق

بسیاری از افراد با شنیدن نام خانه های هوشمند و بکارگیری وسایل هوشمند در این خانه ها ،تنها به دلیل راحتی بیشتر علاقه مند به زندگی کردن در این خانه ها می شوند. در صورتی که دلایل محبوبیت خانه های هوشمند برای افراد علاوه بر افزایش راحتی ، کاهش مصرف برق و حتی امنیت هم بوده است.

شاید بپرسید چگونه باعث کاهش مصرف برق یا امنیت می شود؟

شما می توانید از طریق هوشمند سازی وسایل خانه بدون حضور فیزیکی ، کنترل قطع و وصل جریان برق را در هر مکانی به دور از خانه مدیریت کنید. با این روش از مصرف برق بی رویه برق جلوگیری می کنید. همین موضوع  باعث کاهش مصرف برق می شود.

برای مثال تصور کنید که در هنگام صبح و قبل از رفتن به محل کار قصد دارید جهت تهیه نهار ظهر در آرام پز اقدام کنید ولی به دلیل عدم حضورتان در منزل به دلیل شرایط کاری امکان تهیه نهار را ندارید.

یا در مثالی دیگر با توجه به این موضوع که بسیاری از پریز های هوشمند قابلیت تعیین حالت دور از خانه را دارند شما می توانید لامپ های خانه را در زمان هایی که در خانه حضور ندارید یا در مسافرت هستید جهت امنیت بیشتر خانه در فاصله های زمانی مختلف خاموش و روشن کرده تا تظاهر به حضور در خانه سارقین را از خانه دور کند.

به همین علت با هوشمند سازی لوازم برقی منزل علاوه بر افزایش راحتی ، می توان به امنیت و کاهش مصرف برق هم کمک کرد.

در ادامه شاید به طور کلی این سوال برای شما پیش بیاید که:

 ۱- خود پریز برق هوشمند چیست؟

۲-کاربرد ها و دلایل استفاده از پریز برق ها چیست؟

بر همین اساس ابتدا درادامه به معرفی کامل پریز برق هوشمند پرداخته و سپس به کاربردهای این نوع از پریزهای هوشمند می پردازیم.

 

پریز برق هوشمند چیست؟

 

امروزه با وجود ابزار های جدید و کاربردی از جمله پریز برق هوشمند یا همان پریز هوشمند تبدیل کردن وسایل برقی خانه به صورت هوشمند کار دشواری نکرده است.

همان طور که در مقاله های دیگر از جمله پریز برق تایمر دار اشاره شد استفاده از همین ابزار ها مانند پریز هوشمند به شما کمک می کند تا وسایل برقی غیر هوشمند منزل خود را راحت تر و بهینه تر کنترل و در مصرف برق صرفه جویی کنید.

 پریز برق هوشمند ابزاریست که با وص شما می توانید هر وسیله برقی در منزل و یا هر در هر مکان دیگری به راحتی از یک اتاق دیگر یا حتی بیرون از خانه و کیلومترها دورتر، از طریق اپلیکیشنی که در گوشی هوشمند خود نصب کرده اید ، کنترل نمایید.به کمک پریزهوشمند شما می توانید بسیاری از لوازم برقی را در خانه را هوشمند کنید.

جهت استفاده و بهره مند شدن از مزایای پریز برق هوشمند هم نیازی به تغییرات در برق کشی یا سیم پیچی ساختمان ها نیست.در واقع پریز برق هوشمند از لحاظ شکل ظاهری همانند پریز برق های معمولی می باشند و فقط از لحاظ نوع عملکرد متفاوت از یکدیگر هستند. شما می توانید فقط با وصل کردن دو شاخه به پریز هوشمند و همچنین وارد کردن آن به پریز برق در هر زمان و مکانی ، زمان استفاده از وسیله برقی را مشخص کنید.

 

پریز برق هوشمند چگونه کار می کند؟

پریز هوشمند قطعه ا‌ی کوچک و جمع ‌و جور می باشد که طرز استفاده‌ از آن نیز بسیار ساده‌ است. پریز هوشمند که از جمله تجهیزات خانه های هوشمند حساب می شود ، به شما این قابلیت را  می‌دهد تا وسایل برقی منزل یا هر مکان دیگری را از هر مسافتی کنترل و مدیریت کنید.استفاده از این تجهیزات مانند پریز برق هوشمند که در جهت راحتی و کمک به کاهش سطح نگرانی ودغدغه های زندگی ما بوجود آمده اند لازم می باشد.

با هوشمند شدن تجهیزات خانه و همچنین تحت کنترل قرار گرفتن کلید ها و پریز ها بخش چشم گیری از نگرانی های ما بر طرف می شود.نحوه عملکرد پریز برق هوشمند بدین صورت است که به کمک طراحی بردهای بسیار کم حجم بتوان آنها را به آسانی در قوطی برق یا پشت کلید یا پریز نصب کرد ، به طوری که پس از نصب و هوشمند سازی لوازم برقی هیچ گونه اثری از دستگاه هایی که موجب به خوردگی دکوراسیون داخلی منزل شود را نخواهید دید.در واقع پریز هوشمند به پریز دیواری متصل ‌می گردد که در سمت دیگر آن یک پریز در اختیارتان قرار گرفته که خروجی این قسمت کاملا قابل ‌کنترل می باشد.

 

مزایای پریز برق هوشمند در کاهش مصرف برق :

دلیل انتخاب بسیاری از افراد دراستفاده از تجهیزاتی که موجب هوشمند کردن وسیله های برقی می شود کاهش مصرف برق می باشد. پریز هوشمند باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود و از جمله تجهیزاتی می باشد که تاثیر بسیاری در کاهش مصرف دارد.

با استفاده از این پریز هوشمند شما می توانید میزان مصرف برق را در هر یک از دستگاه های متصل به پریز را به صورت  لحظه ای و با جزئیاتی دقیق از راه دور مدیریت کنید.به همین منظور عدم حضورتان موجب نگرانی در مصرف برق نمی شود.همچنین ممکن است به طور مثال در هنگام خروج از منزل خاموش کردن اسپیلت را فراموش کرده و از خانه دور شده باشید در این مواقع به کمک پریز برق به راحتی می  توانید در هر جایی که باشید اسپیلت را خاموش کرده و از مصف برق بیهوده برق جلوگیری کنید.

در این مواقع پریز برق هوشمند به شما این امکان را می دهد که در هر مکان و زمانی که دوست داشته باشید با کنترل قطع و وصل جریان برق روشن یا خاموش کردن آرام پز را مدیریت کنید.فقط کافیست مواد غذایی را در آرام پز ریخته و از راه دور مدیریت و زمانبندی کنید.

 

چطور می توان برای پریز برق هوشمند زمان بندی تعیین کرد ؟

 

عملکرد پریز برق هوشمند مانند هر لوازم هوشمند دیگری امکان تعیین زمان بندی را دارد.

فقط کافیست که برنامه روشن و خاموش شدن لوازم برقی را مشخص کرده تا طبق برنامه زمانی مشخص شده از قبل ، دستگاه برقی خاموش و روشن شود.به طور مثال با اتصال دو شاخه چای ساز به پریز هوشمند و تعیین زمان روشن و خاموش شدن دستگاه در هنگام صبح درگیر اتلاف وقت جهت تهیه آب جوش و چایی تازه دم نمی شوید.

برای هوشمند کردن وسایل خانه اگر بودجه ی کافی را ندارید بهترین انتخاب پریز برق هوشمند است.

پریز هوشمند را می توان تحولی در تجهیزات برقی برای خانه های هوشمند دانست ، چون با قابلیت هوشمند کردن وسایل برقی می توان روشن یا خاموش کردن هر لوازم برقی را در هر مکانی کنترل کرد. علاوه بر این با بکار گیری پریز هوشمند برای سایر لوازم برقی در منزل را ، گزینه مقرون به صرفه تری برای هوشمند سازی خانه در نظر گرفت.

پریز برق هوشمند باعث تغییر روش استفاده از لوازم برقی در خانه ها می شود چون هوشمند کردن وسایل برقی در منزل از طریق دستگاه پریز برق هوشمند موجب درخواست و خرید بسیاری از افراد شده است.

در نهایت اگر پرسشی هم در این بخش داشتید می توانید در قسمت نظرها مطرح کنید تا کارشناسان فنی فروشگاه اینترنتی لیزارکوبه شما پاسخ دهند.

محصولات مرتبط

فروشگاه اینترنتی لیزارکو